Jdi na obsah Jdi na menu
 


Emoce druhých

Základem buddhismu jsou Čtyři Vznešené pravdy a jejich realizace Osmidílná stezka, která obsahuje tyto body:

 

  • pravé chápání
  • pravé myšlení
  • pravá řeč
  • pravé jednání
  • pravé živobytí
  • pravé snažení
  • pravá bdělost
  • pravé soustředění

 

Ve velmi laickém výkladu jde v podstatě o udržení bdělé pozornosti vůči jevům, které vcházejí do našich životů, či na ně mají vliv.

 

......................................................................................................................................................

 

 

 

V prvním roce Polgary o nás a salonu vyšlo v médiích hodně článků. Po jednom publikovaném v celostátním týdeníku mi přišla SMS. Byla od ženy z Plzně, která nám nabízela spolupráci. Kontakty na nás nebyly u článků nikdy zveřejněny a v tu dobu hledat kontakty na internetu nebylo běžné. Psala, že se svou dcerou čarodějnictví praktikují, popsala mě a sestru, náš vztah a naše minulé životy, od kterých se naše spolupráce odvíjela. Bylo to přesné a překvapilo mě to. Psala, ať jí odpovím. Neměla jsem tehdy kredit ani na jedinou SMS, byl víkend, internetové bankovnictví ještě nebylo obvyklé, plánovala jsem si dobít kredit v pondělí a hned ráno jí odpovědět. Jenže ona mi napsala asi za dvě hodiny, rozezlená, že jsem jí neodpověděla se slovy: čarování začíná když vám nestojím za odpověď.  V následujících dnech jsem zažívala stavy nevyrovnanosti, nepohody, depresí, nedařilo se mi v ničem.

 

Mívala jsem známou. Poznaly jsme se na internetovém chatu, v době, kdy ještě neexistovaly sociální sítě. Řešila tehdy velmi emotivně končící vztah s mužem, kterého na chatu poznala. On vztah s ní regulérně ukončil a ona tento fakt nechtěla přijmout. Sledovala ho na každém kroku, na internetovém kroku. Oba se věnovali ezoterice, ona praktikovala mimo jiné i reiki.  Navzájem si pomocí ezoterických znalostí ubližovali. Při našem prvním setkání, když jsem se s ním bavila, mi vynadala, pak mi dlouze vysvětlovala, proč a omlouvala se mi. Marně jsem se jí snažila vysvětlit, že si chodím na xchat pouze povídat o ezoterice a že právě v ní jsem paradoxně našla, co jsem hledala, že se nechodím seznamovat, že reálný život žiji povšechně fantastický. Začaly jsme si spolu psát, navštívila i Polgaru, vše se zdálo v pohodě. Jednou mi přišla SMS z cizího čísla. Bylo tam popsáno velmi mnoho zla a výhrůžek, nevěděla jsem, co se děje. Pak mi napsal její přítel, že mi poslal, co mu ona napsala a jestli bychom se mohli sejít a probrat to. Setkání jsem odmítla a vše jí napsala. Odpověděla mi, že se spolu sešli a když byla v koupelně, nejspíš v jejím mobilu našel mé číslo a poslal mi to. Nechtěla jsem se do jejich nenávisti nechat vtáhnout a přestala jsem si s ní psát.

 

V tu dobu jsem přestala vykládat karty a začala dojíždět za prací do Prahy. Potřebovala jsem si psychicky odpočinout. Při činnostech, kdy člověk naslouchá problémům druhých, na sebe nabaluje i jejich nezpracované emoce, které jsou součástí sdělovaných problémů.  Empatie, které se nelze v takových situacích vyhnout, se dřív či později stává problémem.  Bylo toho hodně, čeho jsem se potřeboval zbavit. Nešlo pouze o emoce potřebných, kteří ke kartám usedli a rozpovídali se, ale i o útoky, které jsme se sestrou zažívaly a musely jsme se jim naučit bránit, když Polgara začala být známou a úspěšnou, vždyť právě proto si zvolila nás dvě a my neměly na výběr.

 

Ona známá po mně v tu dobu chtěla vyložit karty. Bylo to mezi námi běžné, ona mně, já jí. Psala jsem jí tehdy, že jí karty už vykládat nemůžu, potřebuji psychický odpočinek. A v mém životě začalo peklo, přišla jsem o práci, o přátele, začala mít zdravotní problémy a zažívala útoky od lidí, které jsem potkávala.

 

 

 

Od té doby uplynula řada let. Dle prověřené moudrosti, že "překážky na cestě jsou její součástí" jsme byly se sestrou nuceny najít optimální řešení, která nás uchrání před problémy druhých, které k nám cestou nezpracovaných emocí vlastního zoufalství a bezvýchodnosti vysílají, ovšem aniž bychom jim ubližovaly. A díky tomu se samy posunuly na našich cestách duchovního hledání.  Došly jsme k pochopení mnoha okolností, které tyto jevy provázejí, nebo s nimi úzce souvisí, či jsou snadno za  ně zaměnitelné a člověk musí používat rozum a mít klidnou mysl, aby jasně viděl, oč běží. Zdá se to snadné, ale je nutné projít trnitou cestou negativních osobních zkušeností, aby bylo možné správně identifikovat, oč běží a odkud a co přichází.

 

 

 

Samain je za dveřmi a každou hodinu jeho vliv zesiluje. Od zářijového úplňku odkrývá, čeho bude možné se při rituálech zbavit, aby následující rok, od 1. listopadu do posledního říjnového dne příštího roku, proběhl v poklidu, bezpečně a šťastně, aby se nám dařilo a krásně žilo. V posledních hodinách  je jeho síla intenzívní a vyjevená znamení bychom neměli přehlížet.

 

 

 

Zná to většina z nás. Potkáme člověka, do kterého se zamilujeme. A najednou přijdeme o klid, kudy chodíme, tudy na něj myslíme, všude ho vidíme, těšíme se na setkání s ním. Pak se třeba stane, že vztah neprobíhá podle našich představ a my kvůli němu začneme trpět nespavostí, nebo dokonce žárlit, přestože jsme žárlivost do toho okamžiku nikdy nepoznali. Ruku v ruce s láskou by měl jít rozum, oproštěný od emocí. Pokud nemáme sklony k žárlivosti, musíme si uvědomit, že to není naše žárlivost, ale zoufalá emoce našeho protějšku. Tím, že jsme se mu s láskou otevřeli, automaticky přijímáme snadněji jeho emoce, v plné síle. Díky tomuto pochopení snadněji vyřešíme problémy ve vztahu a je možné zamezit včas nejhoršímu. A pokud onen žárlivec svůj postoj nezmění, snadno sami sebe nakonec uchráníme před jeho neřešenými emocionálními bloky, které v něm zůstaly z minulých vztahů a nyní se snaží dořešit ve stávajícím vztahu s námi a tím ho ničí. A tak je to se všemi emocemi, které nám nejsou vlastní. Pokud zničehonic začneme pociťovat, že je něco špatně v našem myšlení, případně tlaky na solaru, stačí se rozhlédnout kolem a zjistíme, od koho k nám do hlavy či na solar došlo a co ten který řeší za problémy, které nejsou naše. Pochopením se jeho problémů snadno zbavíme.

 

Nebo nás zaujme nějaký člověk a dáváme mu najevo svůj zájem, obdiv, respekt. On ale reaguje odmítavě nebo jinak, než bychom předpokládali. To nás odradí a my se od něj vzdálíme a přestane být objektem našeho zájmu. V krátké době se nám ale ve vlnách začne vracet myšlenka na něj. Divíme se proč, vždyť nás už nezajímá. Necháme to plavat. Jenže myšlenky na něj se zintenzívní a my si začneme říkat, že o něj máme zájem, ale on o nás nestojí a zapleteme se do závislosti na jeho vysílaných emocích. Pokud o někoho nemáme zájem a myšlenky na něj se nám ve vlnách vracejí do hlavy, jsou to jeho energie a bezhlavá touha po našem zájmu o něj. Soucit by měl jít stranou. Ten člověk se jinak chovat nebude, nejde mu o nás, jen o energie našeho zájmu, který mu v životě chybí a za jakoukoliv cenu ho po nás bude vyžadovat, aniž by nám vracel stejnou mincí. Je nutné si uvědomit oč jde a důsledně nedávat svoji energii všanc někomu, kdo si ji nezaslouží. Je to naše energie.

 

 

 

Pracujeme na sobě i svém životě, žijeme klidně a vyrovnaně a najednou přestaneme dobře spát, pravidelně ve stejnou noční hodinu se začneme budit a po zbytek noci už neusneme, celý den pak chodíme jako mátohy a těšíme se na další noc, abychom dorovnali spánkový deficit a ono ouha, ve stejnou noční hodinu se vzbudíme znovu a je to stále stejná písnička. Pokud procházíme vztahem, který se začíná jevit jako ten nepravý, myslí na nás v tu chvíli náš protějšek, trápí se a nemůže spát. Pokud ale takovým vztahem neprocházíme, jde zpravidla o zlý úmysl vyslaný k nám od někoho, kdo se nám snaží cíleně škodit. Výhodou noci je, že většina lidí spí a jejich myšlenky spí s nimi . Cílené emocionální útoky vyjeví, od koho přišlo to, co nás vzbudilo a co nám nedá spát. Ten kdo nám vytane na mysli, je původcem negativního jevu v našem životě a my s touto informací můžeme začít pracovat. Vyšlo mnoho knížek, jak se bránit magickým útokům, odčerpávání energie, i internet je plný rad, často stačí jen v duchu vyřknout nějakou formulku a okamžitě usneme. Maximálně účinný je pentagram, ať už položený pod polštářem, či v duchu či prstem  namalovaný do vzduchu, nebo třeba namalovaný na těle. Energie druhých nás ovlivňují přes 3. a 5. čakru a dále přes vedlejší čakry na hřbetech rukou. Nakonec tetování těla kdysi vzniklo právě kvůli ochraně před zlými vlivy. Sázkou na jistotu jsou mantry a modlitby.

 

Zdaleka nejde jen o nespavost. Jsme oblíbení a najednou co den zažíváme útoky a urážky od lidí, které třeba jen potkáme a neznáme je. Dostáváme se do situací, kdy se ztrapníme před známými a přicházíme o sebejistotu. Hlavně nechápeme, jak se to mohlo stát. Jsou to leckdy drobnosti. Začneme propadat alkoholu či drogám, všemu,co nás ničí a má zničit, pravidelně ve stejných situacích nebo na stejných místech.  Ačkoliv neměníme životní styl a návyky, začneme trpět zdravotními problémy, které v nás vyvolají emoci strachu, kterou se ničíme sami a která přivodí řadu dalších problémů v našich životech.  Stačí pravidelná modlitba, odříkávání či zpívání mantry, meditace, alespoň půl hodiny denně, nebo i jako první pomoc třeba jen 5 minut. Kromě ochran vůči zlu k nám vyslanému získáme nové rozměry našich životů a třeba také pokoru a pohled na život, oproštěný od iluzí, který nás učiní šťastnými.

 

 

Existují ovšem i jiné emoce, které si  hýčkáme a chceme je, kvůli kterým rádi probdíme celou noc. Láska, projevené uznání, úcta a respekt druhých, díky tomu, co jsme dokázali, jací jsme. V probdělých nocích nám také vytanou na mysli ti, kteří je k nám vysílají. Jsou to naši přátelé a ti, co nás mají rádi. V dobách, kdy se nám někdo snaží škodit a ničit nás, bychom měli vyhledávat jejich společnost, protože jejich energie nás spolehlivě ochrání.

 

 

 

 

 

 

 

 

@DR